2.úloha: 28 dní

Ako sa vraví „Všetko zlé je na niečo dobré“, tak nám v prípade klimatickej krízy celosvetová pandémia koronavírusu prináša aj pozitívne aspekty. Znížená mobilita obyvateľstva, znižuje využívanie fosílnych palív v osobnej doprave a znižuje tak neustály prírastok CO2 v atmosfére. V tejto úlohe sa preto vyhneme témam osobnej dopravy.

Project_page_image_Recyclingjpg

Druhá úloha je postavená na reálnom overení ako začať bojovať proti klimatickej kríze z vašej vlastnej detskej izby, či domácnosti. Aby bol váš prínos skutočne relevantný, rozpracovali sme pre vás 1 tému, ktorá sa dá zrealizovať a bude prospešná aj v prípade lockdownu. Tejto téme sa budete venovať celé 4 týždne, ale ak by vám to nesadlo, resp. už poctivo doma recyklujete a nemáte skoro žiadny zmesový odpad, tak ponúkame možnosť rozpracovať si vlastnú tému.

Podmienkou je, že nám vopred pošlete krátky náčrt toho, čo by ste chceli robiť, aký máte cieľ pre výzvu a aký je momentálny prínos pre spoločnosť. Vašu tému posúdime a ak bude stáť za to, môžete sa do toho pustiť! Neschválené nové témy nebudeme akceptovať a ani hodnotiť.

Pri výbere témy prosím zvážte, aby vaša téma bola pre vás skutočnou výzvou, teda, že skutočne dospejete k nejakej zmene. Práve to bude jedno z kritérií nášho hodnotenia.


Viac nájdete v zadaní 2. ÚLOHY.