2.Úloha: Festival energie

Veľké finále súťaže každoročne vrcholí v rámci Festivalu energie v Elektrárni Piešťany. Je to festival, ktorý je nabitý pozitívnou energiou, vynálezmi stredoškolákov a zaujímavými exponátmi zo sveta energetiky. Žiaľ nie každému tímu sa podarí prebojovať až do Finále a zažiť tak Festival energie na vlastnej koži.

Poďme to zmeniť! Čaká na vás najnáročnejšia úloha v histórií súťaže! Časovo náročná úloha, ktorá si vyžaduje plánovanie a zapojenie všetkých členov tímu vrátane vášho učiteľa/učiteľky.

Poďte zorganizovať vlastný Festival energie na svojej škole!

Zadanie (max.60b)

Áno, čítate správne. Za túto úlohu udeľujeme dvojnásobné body! Celkovo môžete získať až 80 bodov! 60 bodov za vyriešenie zadania a až 20 bonusových bodov. Úloha je časovo veľmi náročná, preto v tomto prípade neudeľujeme extra body za odovzdanie úlohy v termíne.

V prvom rade sa skúste zamyslieť a zapísať si na papier čo všetko si môže vyžadovať organizácia podujatia. Skúste premyslieť každý detail. Napríklad aj také upratovanie po podujatí, alebo oboznámenie účastníkov festivalu o BOZP. Svoje myšlienky si prekonzultujte s členmi tímu, následne aj s pani učiteľkou/pánom učiteľom. 

Hneď na začiatku si skúste dať reálne ciele. Váš 1. ročník festivalu, nemusí byť hneď pre všetky školy v okolí :) A taktiež nemusí trvať 3 dni. Skúste ho "ušiť" na tú správnu cieľovú skupinu a prispôsobte ho možnostiam a  veľkosti vašej školy.


Rozdeľte si medzi sebou úlohy, kto bude mať na starosti zabezpečenie miestností v škole, komunikáciu s vedením školy, kto sa postará o program, pozve vystavovateľov, zabezpečí exponáty, bude viesť diskusie, kto bude mať na starosti propagáciu podujatia, kto bude zaznamenávať priebeh festivalu (fotky, video, rozhovory). 

Vaším riešením 2. úlohy bude prezentácia video a plagát.

Prezentácia

Zaznamenajte v prezentácií celý priebeh, ako ste pripravovali organizáciu podujatia, s akými všetkými krokmi, úlohami a problémami ste sa stretli, ako ste podujatie propagovali a nakoniec ako prebiehalo samotné podujatie na vašej škole. 

Video

Spravte videozáznam/videozostrih z priebehu podujatia. Skúste zachytiť všetky dôležité momenty, body programu, spravte rozhovory s najdôležitejšími účastníkmi festivalu (organizátori, významní hostia)

Plagát

Zabezpečte prezentáciu podujatia, vytvorte plagáty, vyveste ich po vo svojej škole, skúste spropagovať podujatie aj cez sociálne siete. Nezabudnite poslať pozvánku aj nám, veľmi radi sa prídeme pozrieť na pár škôl :)

OTÁZKY K ÚLOHE?

Bonus (max.20b)

Ak chceš získať bonusové body, zúčastni sa nášho webinára k tejto úlohe. Webinár k 2. úlohe jednoducho nesmieš zmeškať!  Iba tu sa dozviete z prvej ruky cenné rady a tipy od hlavného organizátora Festivalu Energie v Piešťanoch. Viac o webinároch ako aj o ich termínoch nájdeš tu:

Body za Rýchlosť (max.0b)

Keďže ide o veľmi časovo náročnú úlohu, rozhodli sme sa neudeľovať extra body za odovzdanie riešenia v termíne. Veríme, že tak nebudete pod časovým tlakom a podarí sa vám pripraviť čo najlepší Festival energie.

Hodnotenie

Za riešenie 2. úlohy môžete získať maximálne 80 bodov. 30 bodov môžete získať za video, 30 za prezentáciu, 10 za plagát, 6 bodov za splnenie bonusovej úlohy a 4 body za rýchle vyriešenie úlohy.

Vaše riešenie bude hodnotiť odborná komisia. Riešenie bude posúdzované v 3 rovinách:
a) teoretická (naplánovanie festivalu, rozdelenie úloh, časový harmonogram, logistika festivalu);
b) praktická (zdokumentovanie samotného priebehu podujatia vo forme prezentácie a videa, kvalita programu a sprievodných aktivít, výsledná kvalita podujatia);
c) prezentačná (spracovanie prezentácie a videa o festivale a jeho priebehu, vytvorenie plagátu-pozvánky a spôsob propagácie podujatia).

Ako poslať riešenie

Riešenie tejto úlohy vypracujte ako video, prezentáciu a plagát. Riešenie nám pošlite mailom na sutaz@hladasaenergia.sk. V prípade väčšieho súboru ako 25 MB prosím použite napr. Google Drive, uloz.to, úschovňu, wetransfer alebo podobné cloudové stránky na zdieľanie súborov.