3.úloha: 21. október 2050

Poznáte film Návrat do budúcnosti? Mladý tínedžer cestuje strojom času, omylom mení minulosť a musí potom zachraňovať svoju budúcnosť. Aj po viac ako 35 rokoch je to stále kultová filmová trilógia. Predstavte si teraz, že aj vy máte k dispozícii deLorean DMC 12 a na stoji času je nastavený dátum 21. 10. 2050.

Bude nás čakať zelená budúcnosť? Poradíme si s klimatickou zmenou?

Zadanie (max.3x10b)

Vašou treťou úlohou bude vymyslieť a napísať krátky sci-fi príbeh (max 2xA4) o tom, ako podľa vás bude vyzerať svet 21. októbra 2050.

V 21. storočí stojí pred ľudstvom hneď niekoľko veľkých výziev. Asi tá najzásadnejšia predstavuje boj proti klimatickej zmene. Je najvyšší čas začať znižovať emisie sklenníkových plynov a pokúsiť sa zastaviť globálne otepľovanie. 

Pandémia koronavírusu ako aj udalosti posledných dní na Ukrajine však dokazujú, že ľudstvo čelí viacerým náročným globálnym výzvam súčasne.

 Toto všetko môže mať vplyv na to ako bude svet vyzerať v roku 2050.

Aj napriek čoraz častejším šedým správam v médiách, my veríme, že ľudstvo je schopné postaviť sa k týmto výzvam čelom a bojovať za zelenú budúcnosť.

Myslíte si to aj vy?


Bonus (max.6b)

6 bonusových bodov získa každý tím, ktorý k svojmu príbehu pripraví aj ilustráciu! Môžete nakresliť obrázok, prípadne ho vytvoriť v grafických programoch.

Body za Rýchlosť (max.4b)

Ak nám pošlete vaše riešenie 3. úlohy najneskôr do 31. 3. 2O22 do 23:59 získate 4 body navyše
alebo ak nám pošlete vaše riešenia 3. úlohy najneskôr do 30. 4. 2O22 do 23:59 získate 2 body navyše

Hodnotenie

Za riešenie 3. úlohy môžete získať maximálne 40 bodov. 30 bodov môžete získať za váš príbeh, 6 bodov za splnenie bonusovej úlohy a 4 body za rýchle vyriešenie úlohy.

Vaše riešenie bude hodnotiť odborná komisia. Riešenie bude posúdzované v 3 rovinách:
a) teoretická (spôsob využitia dostupných informácií, úroveň gramatiky a štylizácie);
b) praktická (úroveň kreatívnosti a jedinečnosti príbehu, spolupráca členov tímu);
c) prezentačná (grafická a umelecká úroveň pracovania príbehu).

Ako poslať riešenie

Riešenie tejto úlohy vypracujte ako ručne alebo elektronicky vytvorený plagát. Ručne vytvorený plagát detailne odfoťte aby bol čitateľný. Riešenie nám potom pošlite mailom na sutaz@hladasaenergia.sk. V prípade väčšieho súboru ako 25 MB prosím použite napr. Google Drive, uloz.to, úschovňu, wetransfer alebo podobné cloudové stránky na zdieľanie súborov.